Dizayn Elite Pipe

KAVİSE SON!
DİRSEĞE SON!
MANŞONA SON!
KIRILMAYA SON!
ZAMAN KAYBINA SON

Açıklama

ELITE PIPE tüm muadillerinden ve aynı gaye için kullandığınız tüm ürünlerden daha üstün bir ürün olup Mir Ar-Ge Şirketimizin güçlü kadroları tarafından “7 yıl süren Ar-Ge çalışmaları” sonucu geliştirilmiştir. Ürünümüzü daha iyi algılamanız için bildiğiniz ürün ve hammaddeler cinsinden anlatmak isteriz. Şöyle ki; PPR’ın kaynak kabiliyetini, PEX’in yüksek sıcaklık dayanım performansını, PERT’in elastikiyetini optimize edip “yepyeni, bambaşka” HİBRİT bir ürün açığa çıkarttık. Bu ürünümüzün tesisat dünyasında bir çığır açacağı inancındayız. Bu ürünü geliştirirken, aşılama, moleküleri oryante etme dahil tüm birikimlerimiz hassasiyetle kullanılmıştır. Tüm bu optimizasyonlar yapılmasaydı, bu seviyede ileri teknoloji bir ürün açığa çıkamazdı. Bu üstünlükler patent koruması altına alınmıştır. Yıllardır tesisat sektörü, adeta, tam bir kısır döngünün içinde boğuşmaktadır. PPR, PEX, PERT ürünleri sektörün ihtiyaçlarını karşılama konusunda aciz kalmaktadır. ELITE PIPE işte tamda böyle bir çaresizliğe Dizayn Grup’un kardeş şirketi Mir Ar- Ge tarafından ÇARE olarak geliştirilmiştir. Bu ve benzer tür teknolojiler geliştiren Ar-Ge firmamızı da sizlere kısaca tanıtmak isteriz. Firmamızın Ar-Ge yapılanması 33 yıl öncesine dayanmaktadır. Bugün ise, boru, tarım, enerji, yapı, savunma sanayi alanlarında Ar-Ge faaliyeti yapan, bütüncül (holistik) Ar-Ge kültürü olan bir oluşum içerisindedir.

NEDEN ELITE PIPE TERCİH EDİLİR?

1 – YÜKSEK SICAKLIKTA YÜKSEK BASINÇ DAYANIMI: Yüksek sıcaklıkta tesisatlarınız daha güvenli.

PPRC PN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 8,8 Bar

ELITE PIPE PN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 11 Bar

2 – SEVKİYAT KOLAYLIĞI: Kangal olabilme ve kangal olmuş boruyu kolay açılabilme özelliği sayesinde ELITE PIPE kangal şeklinde sevk edilmektedir. Kangallar küçük araçlarla dahi sevk edilebilmekte ve tek kişi ile çok kolay taşınabilmektedir. Oysaki PPR boruları kangal yapmak ve kangal haline gelmiş boruyu açmak imkânsızdır.

3 – EKSİ 40 DERECE SOĞUKTA DAHİ KIRILMAZ: Özellikle soğuk havalarda PPR borulardaki kırılma, çatlama çokça rastlanan bir sorundur. ELITE PIPE boru ve ek parçaları çok soğuk havalarda dahi darbelere dayanır ve kırılmaz. ELITE PIPE ile kırılma, çatlama sebebiyle oluşan maddi ve manevi zararlar bertaraf edilmiştir.

4 – KİMYASALLARA KARŞI DAYANIKLIDIR: Sıcak ve Soğuk su tesisatlarında kullanılan kimyasallara karşı mükemmel dayanım göstermektedir.

5 – PPR GİBİ KAYNAK YAPILIR: Soket füzyon kaynağı yapılma özelliği PPR borular seviyesindedir.

6 – ESNEKTİR VE KOLAY ŞEKİL ALIR: Kolay şekil alma özelliği ile muazzam montaj kolaylığı sağlamaktadır.

7 – EK PARÇA İHTİYACI ÇOK AZDIR: Sıhhi tesisatta Kavis, Manşon ihtiyacı sıfırlanmış, Dirsek ihtiyacı ise sıfıra yaklaştırılmıştır. Bu sayede, çoğu tesisatlar da çap 25 mm yerine çap 20 mm kullanılması mümkün olabilecektir. Mühendisler bu önemli ayrıcalığı, büyük bir heyecan ile karşılayacak ve projelendirme sırasında kullanacaklardır.

8 – DÖŞENDİKTEN SONRA OLUŞAN RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIR: PPR uygulaması yapılmış tesisatlar da, tesisat sonrası sıva yapılırken, özellikle batarya bağlantılarına dönüşte, sıva ustasının keskin mala kullanarak sıvaya şekil vermesi sırasında, pek çok boru ölümcül yara almaktadır. ELITE PIPE mala darbelerine çok-çok daha dayanıklıdır.

9 – FİRELERİ ÖNLER: PPR borular 4 metre olarak sevk edilmektedir. ELITE PIPE boruları çap 20 mm 60 m, çap 25 mm 48 m, çap 32 mm 24 m olarak, kangal şeklinde sevk edilmektedir. Bu özelliğiyle “boru fireleri” de sıfıra indirilmiştir.

10 – MALZEME MALİYETİNİ AZALTIR: ELITE PIPE tesisatlarında malzeme maliyet, PPR tesisatlarına göre %15 daha azdır.

11 – İŞÇİLİK MALİYETLERİNİ AZALTIR: ELITE PIPE ile yapılan tesisatlar da, işçilik maliyeti PPR tesisatlarına göre %35 daha azdır

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Dizayn Elite Pipe” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…